فروش هاست ارزان,خرید هاست ارزان,خرید HOST

فروش هاست ارزان

بربید سرور پیشرو در ارائه خدمات هاستینگ
قیمت برخی دامنه ها مشخص شده است....
com.
34.000ت
ir.
4.300ت
net.
31.000ت
org.
35.000ت

بربید سرور > مرکز آموزش > آموزش های لینوکس > نحوه تنظیم بک آپ خودکار در WHM


نحوه تنظیم بک آپ خودکار در WHM
یکی از دغدغه های اصلی مدیران سرور تهیه بک آپ کامل و خودکار از اطلاعات مورد نیاز در سرور می باشد، در سی پنل امکان تنظیم تهیه بک آپ کلی از تمامی اطلاعات به صورت تفکیک شده در قالب کاربری های متفاوت وجود دارد.
نکته : پیشنهاد می شود که از یک هارد جداگانه برای قرارگیری فایل های بک آپ استفاده گردد. به این صورت که یک هارد دوم به سرور اضافه نموده و آن را به فلدری خاص mount کرده و در بخش مسیر قرارگیری فایل های بک آپ آدرس و نام پوشه مربوطه را وارد نمایید.
در ابتدا از طریق کاربری root به بخش WHM لاگین نمایید، در فیلد جستجو کلمه backup را تایپ کرده و برروی گزینه Backup Configuration موجود در لیست ذیل آن کلیک نمایید.
 
توضیح بخش Global Settings:
backup status را برروی گزینه Enable قرار دهید و بخش Backup Type را بهتر است برروی گزینه Compressed تنظیم کرده و دیگر تنظیمات این بخش را از حالت پیش فرض خارج ننمایید.
نکته : مدل compressed از تمامی اطلاعات بک آپ گرفته و حجم کمتری را اشغال می کند ولی به مراتب زمان بیشتری نیاز دارد، مدل   Uncompressed از تمامی اطلاعات بک آپ گرفته و زمان کمتری برای انجام آن نیاز است ولی مشخصاً فضای بیشتری از هارد دیسک را اشغال می نماید، در مدل Incremental تنها یک بک آپ تهیه می شود و از آنجا به بعد تنها از اطلاعاتی که تغییر کرده است بک آپ تهیه می نماید همچنین اجازه نمی دهد که کاربران مسیرهای دیگری را نیز شامل نمایند.

توضیح بخش Scheduling and Retention :
در این بخش می توانید مشخص نمایید که بک آپ در چه دوره هایی (بک آپ روزانه، هفتگی یا ماهیانه)  تهیه و به چه مدت نگهداری شوند.
نکته : فیلد Retain  برای مشخص شدن اینکه هر بک آپ به چه مدت نگهداری شود استفاده می گردد، این مورد باید با توجه به حجم فایل های بک آپ و میزان فضایی که برای اینکار اختصاص داده اید تنظیم گردد.
در این آموزش به عنوان نمونه تنظیم کردیم که تنها بک آپ به صورت روزانه و در روزهای هفته مشخص شده تهیه و هر بک آپ به مدت 7 روز نیز نگهداری شود.
 
توضیح بخش Files :
در این بخش می توانید مشخص نمایید که از چه مواردی بک آپ تهیه گردد.
در این آموزش به عنوان نمونه تنظیمات ذیل انجام شده است.
 
توضیح بخش Databases :
در اینجا مشخص می نمایید که به چه صورت قصد دارید از دیتابیس های شما بک آپ تهیه گردد، مناسب ترین گزینه Per Account Only می باشد.
 
توضیح بخش Configure Backup Directory :
برای مشخص کردن دایرکتوری که بک آپ ها قرار است در آنجا قرار گیرند می باید تنظیمات مورد نظر خود در این بخش وارد گردد.
در این آموزش به عنوان نمونه مسیر /backup-hdd برای قرار گیری فایل ها انتخاب شده است.
 
نکته : در صورتیکه مسیر دومی برای قرار گرفتن کپی بک آپ ها در نظر دارید می توانید تنظیمات لازم را در بخش Additional Destinations پیاده سازی نمایید.
در انتها برای ذخیره تنظیمات انجام شده می باید برروی دکمه Save Configuration کلیک نمایید.


آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

افزودن به مورد علاقه ها افزودن به مورد علاقه ها    پرینت این مقاله پرینت این مقاله

در همین زمینه
نصب custombuild 2.0 در Directadmin (مشاهدات: 20927)

Powered by WHMCompleteSolution

http://www.berbidvps.ir